Kuruluş Öykümüz

Şeker Sigorta Hakkında

65 Yıllık Üretimi Destekleme Misyonu

Şeker Sigorta’nın temelleri, genç cumhuriyetin kalkınma çabalarının bir parçası olarak 1953 yılında tarımsal üretimin ve şeker sanayinin desteklenmesi amacıyla kurulan Şekerbank T.A.Ş. çatısı altında 1955 yılında atılmıştır.

Türkiye genelindeki yüzbinlerce pancar kooperatifi üyesi çiftçinin hızla büyüyen ihtiyaç ve talepleri, onların finansal ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra varlıklarını koruyan ve teminat altına alan sigorta hizmetleri de sunmayı gerektirmiş ve bu amaçla sigorta hizmetlerinin banka bünyesinde ayrı bir iştirak olarak yapılandırılması kararı alınmıştır. Çiftçilerin mahsulünü çeşitli risklere karşı korumak amacıyla modern sigorta çözümleri sunmak üzere Sınırlı Sorumlu Pancar Ekici¬leri Üretim Kooperatifleri, Şeker Şirketleri ve Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. ortaklığında, 2,5 milyon lira sermayeli Şeker Sigorta A.Ş.’nin kuruluşu gerçekleştirilmiştir.

Köklere Dönüş

2006-2018 yılları arasında uluslararası bir sigorta şirketi bünyesinde faaliyet gösteren Şeker Sigorta, Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı’na (SEMVAK) ait SBN Sigorta’nın 2019 yılı başı itibariyle Şeker Sigorta adını almasıyla yeniden kuruluşundaki misyonu yerine getirmek üzere Şekerbank grup şirketi çatısı altında faaliyetlerine başlamıştır. Şeker Sigorta bugün, Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı iştiraki olarak yüzde 100 yerli sermayeli bir sigorta şirketidir.

Güçlü Şube Ağıyla Türkiye’nin her yanında…

Şeker Sigorta, Şekerbank’ın Türkiye genelindeki 300’e yakın şubesinde, üretimin odağında yer alan KOBİ ve tarım sektörü öncelikli olmak üzere her segmentten müşterilerine, ihtiyaca özel yerel çözümler sunmaktadır. Şeker Sigorta ayrıca Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinde faaliyet gösteren 700’ü aşan acentesi aracılığıyla toplamda 1000’i aşkın dağıtım kanalı ile hizmet vermektedir.

Topluma ve Gelecek Nesillere Karşı Sorumluluk Bilinci

Şeker Sigorta, risk yönetimindeki deneyimi ve sürekli kendini geliştiren uzmanlığıyla, müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru anlayarak, basit, kolay anlaşılabilir, eksiksiz teminatlar içeren, doğru, ekonomik ürünler geliştirmekte ve sunmaktadır. Etkin hasar kontrolü yaparak ve hasar maliyetlerini azaltarak, sektörde en çok tercih edilen sigorta şirketlerinden biri olma doğrultusunda ilerleyen Şeker Sigorta, dijital teknoloji yatırımlarıyla hız ve verimliğini artırmakta, yeni nesil servisleri ve çağdaş sigortacılık çözümleriyle hayatı kolaylaştırmaktadır. Şeker Sigorta, 60 yılı aşkın köklü geçmişiyle, istikrarı, güvenirliği, yüksek hizmet kalitesi ile faaliyetlerini her koşulda müşteri mutluluğu, güven, iyi niyet ve samimiyet temelinde sürdürmektedir. Şeker Sigorta kuruluş yapısından gelen ülkeye, topluma ve gelecek nesillere karşı duyduğu sorumluluk bilinciyle, bir yandan müşterilerinin hayatını, sevdiklerini, sağlıklarını, zaman ve emek vererek sahip oldukları varlıkları korurken diğer yandan sürdürülebilir üretimin devamlılığını sağlama ve toplumsal kalkınmayı destekleme misyonunu da kararlılıkla yerine getirmeye devam etmektedir.

 

MİSYONUMUZ

İstikrar, güven ve hizmet kalitemiz ile sigortacılık ilkelerine ve kurumsal değerlerimize bağlı olarak;
  • Ülkemize,
  • Müşterilerimize,
  • Hissedarlarımıza,
sürekli değer katıp, farklılıklar yaratarak, deneyimli çalışanlarımızla sektörümüzün örnek, güvenilir ve saygın kuruluşu olmaktır.
 

VAZGEÇİLMEZ DEĞERLERİMİZ

  • Koşulsuz Müşteri Mutluluğu,
  • Üstün Hizmet Kalitesi,
  • Şeffaflık,
  • İyi Niyet ve Güven,
  • Etkin Ekip Çalışması,
  • Yasalara ve Çevreye Saygı